Google API Gizlilik Politikası

Meşe Yazılım Ltd. Şti.

İcra Profesörü için Google API gizlilik politikası

Son güncelleme: 10 Eylül 2020

Meşe Yazılım tarafından üretilen İcra Profesörü, program içerisine eklediğiniz bazı bilgilerin (Duruşma tarihleri, Not hatırlatmaları gibi)  Google Takvimi ile eşitlenebilmesi için Google API’leri ile çalışmaya ihtiyaç duymaktadır.

Kullanıcı, program içerisinde “Gmail Takvim İzin İşlemi” seçeneğini tıklayarak izin verme işlemini başlatabilir. “İcra Profesörü “ Google Cloud Platform’daki “Meşe İcraprofesörü” projesine ait dahili kaynakları kullanır. İzin ekranında göreceğiniz ad “Meşe İcraprofesörü” dür.

Gizlilik

Google hesabı ve kullanıcı verileri

Kullanıcı verilerine erişim

İcra Profesörü, Google kaynaklarına yerel makinenizden erişir. Makineniz doğrudan Google API’leri ile iletişim kurar.

İcra Profesörü, kendi verilerinizi okumak veya değiştirmek için uygulayabileceğiniz işlevler içerir. (Örneğin duruşma tarihlerinin veya programa girdiğiniz hatırlatma bilgilerinin size ait Google Takvim ile eşleşmesi gibi) Bu verilerin okunması, değiştirilmesi veya silinmesi kimliğinizi belirli bir Google kullanıcısı olarak doğrulamanızı gerektirir. Kimlik doğrulaması yapılıp onay verildiğinde oluşturulan jeton ile işlemler yapılacaktır. Onay sonrası OAuth istemcisi aracılığıyla elde edilen jetonlarda kullanıma ilişkin yalnızca anonim toplu bilgiler görülebilir. “Meşe İcraprofesörü” projesi asla kullanıcı adı veya şifresi gibi verilerinize erişim iznini almaz. 

Kapsamlar

Meşe İcraprofesörü ile elde edilen tüm OAuth jetonları, önbelleğe alınan jetonların ilişkili Google kullanıcısı ile etiketlenebilmesi için bu kapsamı talep eder ve böylece birden fazla kimlikle Google API’lerine daha kolay erişmenizi sağlar. İcra Profesörü’nün  Google şifrenize erişimi YOKTUR ve DEPOLANMAZ.

Kullanıcı verilerini paylaşma

İcra Profesörü Google API’leri ile iletişim kurar. İcra Profesörü hiçbir kullanıcı verisini paylaşmaz.

Kullanıcı verilerinin saklanması

İcra Profesörü tarafından elde edilen jeton izin veren kişi tarafınızdan tekrar kullanılmak üzere varsayılan olarak, bir OAuth jetonu gibi yerel bir dosyada saklanır. İcra Profesörü’nü  birden fazla kullanıcı tafafından paylaşılan bir makinede kullanırken dikkatli olunmalıdır.

Bu Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler

Herhangi bir değişiklik için bu Gizlilik Politikasını periyodik olarak gözden geçirmeniz tavsiye edilir. Bu Gizlilik Politikasında yapılan değişiklikler, bu sayfada yayınlandığında geçerlidir.

Bize Ulaşın

Bu Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz:

E-posta ile: bilgi@meseyazilim.com